Barion Pixel

Hisztaminbarát, mindenmentes banánkenyér

Hisztaminbarát, mindenmentes banánkenyér

A banánkenyér hisztaminintoleranciával nagyon távoli álomnak tűnt számomra… amíg meg nem tudtam, hogy a főzőbanánt (nem összekeverendő a sima zöld banánnal!) hisztaminérzékenyek is jó eséllyel tudják tolerálni. Szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki sóvárog egy jó banánkenyér után, így örömmel osztom meg Veletek ezt a jól letesztelt, alakbarát, mindenentes és vegán receptet! 🙂

A recept előtt néhány info a főzőbanánról (másnéven plantain) azoknak, akik nem használták még, és kevésbé ismerik. Szuper tulajdonsága, hogy magas a rezisztens keményítő tartalma, mely a jó bélbacikat táplálja, emellett cukortartalma jóval alacsonyabb a hagyományos banánénál. Ebből fakadóan azonban önmagában íze nem sok van, nyersen nem ajánlott fogyasztani sem. Ahogy érik, úgy azonban egyre csökken a rezisztens keményítő, és nő a cukortartalma, de még így is diétásabb, egészségesebb a hagyományos banánnál. És kinek ne hiányozna a banán, aki hisztamin diétázik?

Tipp a pucoláshoz: ha nagyon éretlen, teljesen zöld, akkor valószínúleg késsel kell meghámozzuk, mint egy zöldséget. Ha már érettebb, sárgább a színe, akkor érdemes megpróbálkozni egy trükkel. Vágjuk le a banán végeit, és hosszában vágjuk be 3-4 csíkban a banán héját, és így kezdjük el lefejteni róla. Nálam így gyönyörűen levált róla.

A főzőbanánból egyébként irtó finom banánchipset is lehet gyártani, úgyhogy ebben a formában is biztos hozok majd még receptet! 😉 De most lássuk végre a banánkenyér receptet!

Hisztaminbarát, mindenmentes banánkenyér

Recept

Hozzávalók

Elkészítés

  1. Készítsük elő a chiatojást: keverjük össze a chiamagot a langyos vízzel, keverjük össze, és tegyük félre.
  2. Hámozzuk/pucoljuk meg a főzőbanánt, daraboljuk fel, és turmixoljuk lágyra a kókuszkrémmel. (Ha szeretnénk, hogy fancy-n nézzen ki, akkor 2 vékony szelet banánt félretehetünk a tetejére. Ezt érdemes megforgtni egy kis édesítőben, különben ízetlen lesz. Sütés közben eléggé kiszárad, bár nekem úgy sincs vele bajom, de alapvetően érdemesebb az egészet beleturmixolni.)
  3. Mérjük ki a száraz összetevőket, és keverjük el alaposan, majd keverjük hozzá a “banánkrémet”, az olvasztott kókuszolajat, az almaecetet, és a chiatojást.
  4. Végül adjuk hozzá a felaprított vegán fehércsokit is.
  5. A tésztát öntsük át egy kiolajozott kenyérformába, és 180 fokra előmelegített sütőben 50 perc alatt süssük készre a kis banánkenyerünket.

Issteni finom, érdemes kipróbálni! 🙂 Ahogy minden receptemnél, itt is igaz, semmi mellékíze nincs, bátran kínálhatjátok vele a nem mentesen étkező családtagokat, barátokat is! Én alapvetően desszertnek eszem, de ünnepnapokon reggelizni is lehet belőle, isteni páldául vegán joghurttal, áfonyával megszórva… (remélm, csorog már a nyálatok!)

Írjátok meg Nektek hogy ízelett, a hisztaminérzékenyektől pedig különösen kíváncsi vagyok arra, Ti hogyan toleráljátok! 🙂

Hisztaminbarát, mindenmentes banánkenyér

Hoppá!

Ez a tartalom csak előfizetéssel elérhető. Amennyiben rendelkezel előfizetéses fiókkal, kérlek jelentkezz be az oldal megtekintéséhez.
[loginform]
Még nincs fiókod, de szeretnéd látni a fizetős tartalmakat? ITT TUDSZ ELŐFIZETNI!

Megosztás

Kövess, hogy mindig első kézből értesülj!

Ha követnéd mindennapjaim, figyeld az Insatgram, Facebook és Tiktok oldalam, és iratkozz fel a hírlevelemre, hogy azonnal értesülj legújabb receptjeimről!

Ezeket próbáltad már?