Barion Pixel

Vegán babgulyás házi gluténmentes csipetkével

Mentes Utakon - Vegán babgulyás házi gluténmentes csipetkével

Ez nem egy hisztamindiétás fogás, de leírom, hogyan teheted azzá. Viszont nagyon fontosnak tartom, hogy azt is megmutassam, „gyógyultként” mit eszem, amivel megőrzöm az egészségemet. Igazából ez volt életem első babgulyása, amit én készítettem, és bár egyből mindent átvariáltam a vegánság és gluténmentesség jegyében, de szerintem szuper lett a végeredmény! Tuti, hogy valami családi rendezvényen bedobom majd!

És akkor pár komment a recept előtt. Én most a 827 Kitchen egyik vegán, szívvel-lélekkel készült szójaalapú húshelyettesítőjét használtam. Egyetlen bibije egy icipici napraforgóolaj az összetevők között, de tényleg minimális van benne, ezen kívül pedig csak természetes összetevőket tartalmaz, GMO mentes, tartósítőszer- és ízfokozómentes, zsírszegény, de fehérjében gazdag és irtó fincsi. Aktív hisztaminérzékenység vagy szójaallergia esetén persze ez kerülendő, ilyenkor hagyjátok ki vagy készítsétek hússal a fogást, vegán verzióhoz pirított jackfruittal.

A babot szintén nem ajánlom hisztaminérzékenység esetén, de enélkül elkészíthető „sima” hisztaminszegény gulyáslevesként is, vagy szerintem akár még főtt csicseriborsóval is finom lenne, az egy fokkal jobban tolerálható haladó hisztamindiétában is.

A többi összetevő hisztaminérzékenység esetén is fogyasztható! 🙂 És akkor mostmár lássuk is a fincsi receptet!

Recept

Hozzávalók

Csipetkéhez

Mentes Utakon - Vegán babgulyás házi gluténmentes csipetkével
Mentes Utakon - Vegán babgulyás házi gluténmentes csipetkével

Elkészítés

  1. A paprikát jól megmossuk, eltávolítjuk a csumáját, félbevágjuk, és sütőpapírral bélelt tepsiben 180 fokon légvekerésen kb 30 perc alatt megsütjük, amíg a széle elkezd szinte feketedni. Kihűlés után a héját lehúzzuk és leturmixoljuk, ezzel kész a paprikakrém.
  2. Amíg sül a paprika, kockázzuk fel a zöldségeket a levesbe.
  3. Kevés kókuszolajon vagy vízen pirítsuk le először a hagymát, majd adjuk hozzá a többi zöldséget, majd ha kis színt eresztett öntsük fel 1,5 liter vízzel.
  4. Adjuk hozzá a fűszereket, majd kb 10 perc rotyogtatás után adjuk hozzá a fagyasztott fejtett babot is.
  5. Amíg fő a leves, készítsük elő a csipetkét: ehhez először keverjük el a száraz összetevőket, majd alaposan dolgozzuk össze a vízzel, és kicsit hagyjuk állni.
  6. Kockázzuk fel a vegán rakott paprikás húshelyettesítőt, és ez is mehet a levesbe. 🙂
  7. Mikor már majdnem megpuhult minden, nokedliszaggatóval szaggassuk bele a csipetkét a levesbe, adjuk hozzá a paprikakrémet is, és még néhány percig forraljuk.
  8. A növényi főzőkrémet bele is keverhetjük vagy tálaláskor is hozzáadhatjuk.

Kicsit sok a lépés, de elég jól lehet párhuzamosan csinálni a dolgokat, így viszonylag hatékonyan elkészíthető 1-1,5 óra alatt, és meg is van egy jó nagy adag tartalmas leves. Szerintem tényleg brutál jó lett, érdemes kipróbálni! Bízom benne, hogy Nektek is ízleni fog!

 

Szeretettel,

Detti

Hoppá!

Ez a tartalom csak előfizetéssel elérhető. Amennyiben rendelkezel előfizetéses fiókkal, kérlek jelentkezz be az oldal megtekintéséhez.
Még nincs fiókod, de szeretnéd látni a fizetős tartalmakat? ITT TUDSZ ELŐFIZETNI!

Megosztás

Kövess, hogy mindig első kézből értesülj!

Ha követnéd mindennapjaim, figyeld az Insatgram, Facebook és Tiktok oldalam, és iratkozz fel a hírlevelemre, hogy azonnal értesülj legújabb receptjeimről!

Ezeket próbáltad már?