Barion Pixel

hello@mentesutakon.hu

Mentes Utakon Logo

Sóskafőzelék mindenmentesen

Mentes Utakon mindenmentes sóskafőzelék

Hisztaminérzékenyként nagy szívfájdalom volt számomra megválni a spenóttól, ami ráadásul rendkívül egészséges is, na már azoknak, akiknek nem okoz problémát. Bizonyos ételekben a spenót könnyedén kiváltható zöld levelesekkel, na de főzeléket már nem olyan egyszerű készíteni. Így jött képbe nálam sóska, amit legjobb tudomásom szerint a legtöbb hisztaminérzékeny jól tolerál. Sajnos a hisztamin táblázatokban nem nagyon lehet fellelni, meg ezek egyébként sem a legmegbízhatóbbak sajnos, inkább csak iránymutatásként szolgálnak, aztán mindnekinek ki kell tapasztalni saját, egyéni toleranciáját. Tegyetek így a sóskával is, ugyanis ez a kevésbé népszerű élelmiszer is rendkívül egészséges. Lássuk is, miért.

A sóska sok ásványi sót, meszet, oxálsavat, foszfort és vasat tartalmaz, emellett flavonoid (kvercetin) és C-vitamin tartalma is jelentős. Magas gyümölcssav-tartalmának köszönhetően frissítő, élénkítő hatású, de ismert vizelethajtó, nyálkaoldó tulajdonsága is. Növeli a szervezet fertőzésekkel szembeni védekező-képességét, így kiváló immunerősítő tulajdonságú, a népi gyógyászatban pedig vértisztító szerként alkalmazzák. (1)

A főzelékhez most brokkolis-karfiolos zöldségfasírt készült, de elkészíthetitek csak az egyikből is. Én ehhez használtam egy kis fehérjeport, nyilvánvalóan azért, hogy növeljem a fehérje tartalmát, a zab/kölespehely pedig szerintem segít jobb állagot adni neki, de ezeket liszttel is helyettesíthetitek alapanyag hiányában, vagy ha úgy jobban tetszik. 🙂

A főzelék nagyon gyorsan elkészül, de a fasírt sem túl bonyolult, így a rohanósabb hétköznapokra is tökéletes választás lehet. A receptből kb 3-4 adag lesz.

Recept

Hozzávalók

Sóskafőzelék

Brokkolis-karfiolos fasírt

Mentes Utakon mindenmentes sóskafőzelék

Elkészítés

  1. A fasírthoz mossuk meg a zöldséget, majd sós vízben főzzük puhára.
  2. Szűrjük le, jól csepegtessük le ról a vizet, majd egy villával nyomkodjuk szét, és adjunk hozzá minden összetevőt és alaposan keverjük össze.
  3. Kissé lágy tésztát kapunk, de így lesz jó állaga sütés után. Ha túl lágynak érzed, adj hozzá még kevés lisztet. Evőkanálnyi adagokból formázzunk golyókat, majd lapítsuk szét őket egy sütőpapírral bélelt tepsin.
  4. 180 fokon előmelegített sütőben kb. 30 perc alatt süssük aranybarnára. Félidőnél érdemes átforítani őket, ha nem süt egyenletesen a sütő, mint ahogy az enyém sem.
  5. Amíg sül a fasírt, a főzelékhez aprítsuk fel a fehérhagymát, és kevés kókuszolajon kezdjük el lepirítani. Ha majdnem kész, adjuk hozzá a zúzott fokhagymát is.
  6. Ha szépen megpirultak, adjuk hozzá a fagyasztott sóskát, öntsünk alá kevés vizet, majd időnként kevergetve olvasszuk ki teljesen. Közben adjuk hozzá a fűszereket és az édesítőt.
  7. Amikor kiolvadt, keverjük hozzá a liszttel elkevert kókusztejszínt is, rottyantsunk rajta még egyet, majd készen is vagyunk.
  8. Tálaljuk az idő közben szépen megsült fasírtjainkkal.

Remélem, Nektek is ízleni fog, és segít színesebbé tenni az étkezéseket! 🙂

Hoppá!

Ez a tartalom csak előfizetéssel elérhető. Amennyiben rendelkezel előfizetéses fiókkal, kérlek jelentkezz be az oldal megtekintéséhez.
[loginform]
Még nincs fiókod, de szeretnéd látni a fizetős tartalmakat? ITT TUDSZ ELŐFIZETNI!

Megosztás

Kövess, hogy mindig első kézből értesülj!

Ha követnéd mindennapjaim, figyeld az Insatgram, Facebook és Tiktok oldalam, és iratkozz fel a hírlevelemre, hogy azonnal értesülj legújabb receptjeimről!

Ezeket próbáltad már?