Barion Pixel

Reggeli palacsintatorony

Mentes Utakon reggeli palacsintatorony

A hisztamin intolerancia (és egyben a halmozott ételérzékenység) egyik legnagyobb kihívása talán a reggeli – nincsenek többé útközben vásárolt péksütik vagy szendvicsek, sem pedig bolti kekszek és harapnivalók. A reggeli számomra nagyon fontos, mivel ez adja meg a kezdő energialöketet a napra. Régebben soha nem akartam elhinni, hogy átlag embernek beleférhet a palacsinta reggelire (akár időben, akár diéta szempontjából), de idővel kiderült számomra, hogy ez nem is olyan elérhetetlen. Igazából nem tart sokkal tovább elkészíteni, mint például egy reggeli kását, így bőven beleférhet egy hétköznap reggelbe is, és valójában bármiféle mesterséges édesítő vagy cukorhelyettesítő nélkül is nagyon finom! Én többféleképpen szoktam készíteni, ezért leírom a jól bevált variációkat is, illetve az összetevőket természetesen az egyéni tolerancia függvényében nyugodtan lehet variálni. Én például nem ehetek zabot, de aki bírja, az nyugodtam használhat hozzá gluténmentes zabpelyhet is. És akkor következzen az allergén- és hisztaminmentes reggeli palacsinta receptje!

Mentes Utakon reggeli palacsintatorony
Mentes Utakon reggeli palacsintatorony

Recept (1 adag)

Hozzávalók

Elkészítés

A száraz összetevőket keverjük össze, majd adjuk hozzá a folyadékot.

  1. elkészítési mód: A datolyát (ha használunk) vágjuk nagyon apróra / daráljuk le, keverjük ezt is a masszához, majd pár perc pihentetés után süthetjük is kevés kókuszolajon, közepes lángon a kis amerikai palacsintákat. Így a palacsinta kicsit “darabosabb” lesz.
  2. elkészítési mód: Az összetevőket alaposan turmixoljuk össze, és már lehet is sütni, szintén kevés kókuszolajon, közepes lángon. Így a palacsinta állaga homogénebb, nem darabos.

Én sütéskor a tésztát kanalazni szoktam, azzal formázgatom, és lapáttal fogatom őket. Mindkét oldalát aranybarnára sütöm, kb 2-2 perc alatt. Ha kisültek a palkók, jöhet is a toronykészítés. Én a rétegek közé kókusz alapú krémeket, juharszipupot, vagy pedig növényi joghurtot, esetleg egyéni tolerancia szerinti magvajakat ajánlok. És természetesen a friss gyümölcsök sem maradhatnak le róla, hogy tovább turbózzuk a reggelit mind ízvilágban, mind pedig hasznos tápanyagokban! Érdemes alacsonyabb fruktóztartalmú gyümölcsöket, pl. bogyósokat választani hozzá.

Megosztás

Kövess, hogy mindig első kézből értesülj!

Ha követnéd mindennapjaim, figyeld az Insatgram, Facebook és Tiktok oldalam, és iratkozz fel a hírlevelemre, hogy azonnal értesülj legújabb receptjeimről!

Ezeket próbáltad már?