Barion Pixel

Céklafasírtos hummusztál

Mentes Utakon - Céklafasirtos hummusztal

Végre elhoztam a céklafasírtos hummusztál receptet, amit a Tökmag vegán étterem egyik fogása ihletett, és nagy kedvenc lett nálam. Ez egy nagyon jó kis komplett fogás, jól keverednek benne az ízek és a különféle textúrák, és úgy gondolom, emellé még elég mutatós is ahhoz, hogy még a nem mentesen étkezőket is meggyőzzük, érdemes adni egy esélyt neki. Kóstolás után pedig remélem, nem lesz több kérdés. 🙂 Mert amellett, hogy egészséges, hisztaminszegény, gluténmentes és vegán, még nagyon laktató és elképesztően finom is!

Én újabban rákattantam a hajdinára is, amit nagyon sokáig nem ettem, mert úgy tudtam, hisztamindiétában elég necces, és korábban gyanús volt, hogy nem bírom jól a hajdinalisztet, ezért a főtt hajdinával nem is próbálkoztam. Azóta már tudom, hogy a hántolt hajdina az esetek többségében teljesen jól tolerálható, ami azért is szuper, mert ez egy igazán egészséges, tápanyagdús, lassú felszívódású szénhidrátforrás. Szóval ha még nem tettétek, adjatok egy esélyt a hajdinának! Számomra az íze is remek, egyáltalán nem emlékeztet a hajdinalisztes pékáruk fura mellékízére sem.

Na de akkor lássuk is a receptet!

Mentes Utakon - Céklafasirtos hummusztal

Recept

Hozzávalók (~ 4 adag)

Elkészítés

  1. A céklát, fehérhagymát és a fokhagymát hámozzuk meg, vágjuk apróbb kockákra, és egy aprítógépben daráljuk apróra.
  2. Kézzel alaposan gyúrjuk össze a többi összetevővel. Akár más zöldfűszerekkel is tovább ízesítheted. Az állaga kissé lágy kell legyen, de legyen formázható. Azért kell kézzel gyúrni, hogy jól kinyomkodjuk a cékla levét. Ha túl száraznak érzed, fokozatosan kevés vizet adj hozzá, ha pedig túl hígnak, akkor próbálj meg leönteni a kinyomkodott levéből és/vagy több lisztet használj. Ez a cékla víztartalmán fog múlni.
  3. A sütőt melegítsük elő 180 fokra (légkeveréssel a legjobb).
  4. A masszából nedves kézzel formázzunk evőkanálnyi mennyiségből kb. 25-30 db golyót (1 nagy tepsi), majd 35-40 perc alatt süssük meg.
  5. Közben főzzük meg a hajdinát: először is alaposan mossuk át, majd öntsük fel a vízzel, sózzuk, és alacsony lángon addig főzzük, míg szinte teljesen elfő a víz alóla. Végül néhány percig hagyjuk lefedve állni.
  6. Tálaljuk néhány evőkanál házi vöröslencse hummusszal (vagy bármilyen hummusszal vagy zöldségkrémmel, amit tolerálsz), friss salátakeverékkel, olívaolajjal meglocsolva és szezámmag szórással.

Én nagyon szerettem az ízek összhangját, és remélem, hogy Ti is odáig lesztek érte!

Jó főzőcskézést!

Hoppá!

Ez a tartalom csak előfizetéssel elérhető. Amennyiben rendelkezel előfizetéses fiókkal, kérlek jelentkezz be az oldal megtekintéséhez.
[loginform]
Még nincs fiókod, de szeretnéd látni a fizetős tartalmakat? ITT TUDSZ ELŐFIZETNI!

Megosztás

Kövess, hogy mindig első kézből értesülj!

Ha követnéd mindennapjaim, figyeld az Insatgram, Facebook és Tiktok oldalam, és iratkozz fel a hírlevelemre, hogy azonnal értesülj legújabb receptjeimről!

Ezeket próbáltad már?